Fagbibliotek for storfe - Drift

  • Kjøttfesemin på mjølkebruket

    (17.09.09) Høyere slakteoppgjør eller høyere livdyrpriser? Bruk av kjøttfesemin i mjølkebesetningene gir muligheter for økte inntekter enten i form av høyere slakteoppgjør eller høyere livdyrpriser.

  • Inn og utlasting av storfe - gjør det i praksis

    (24.03.09) Det er et økende behov for egnet plass for transport av dyr inn og ut fra husdyrrommet. Storfe går oftere i felles binger. I fellesbingene kan det være 3-4 og opp til grupper på 100-150 individer.

  • Klauvskjærerens ønskeliste - kjøttfe

    (23.07.08) For å lette arbeidet for klauvskjærer og gardbruker og minimalisere påkjenningen for kua, er det viktig at det blir lagt til rette for klauvskjæring på gårdene.

  • Kjøttfe og klauv

    (23.07.08) Prosjekt ”Klauvhelse” pågikk fra 2001 til 2006 og var et samarbeid mellom Norges veterinærhøgskole, Tine BA, Animalia og Geno.