Nyheter/pressemeldinger

Her finner du nyhetsartikler med aktuelt stoff for medlemmene samt pressemeldinger fra Nortura.

Nyheter spesielt for de enkelte dyreslag finner du i "Siste nytt" på dyreslagets sider.

  • Nisjeslakt

    (Oppdatert 12.05.25) Formålet med nisjeslakt er å gi deg som medlem i Nortura en mulighet til å øke verdiskapningen på egen gård med utgangspunkt i eget slakt. For å kunne kjøpe tilbake eget slakt som nisje må du først inngå en avtale om dette. Nye skjema med endring på utleveringssteder fra 1. juni, berørte produsenter med nisjeavtale er informert.

  • Spamfilter i online.no kan stoppe ditt avregningsbrev fra Nortura

    (09.05.25) Nortura har gjort tiltak for å gjøre e-poster med vedlegg mer unike, blant annet lagt til avregningsnummer og navn. Dette har fungert godt og gjort at vi har unngått at slike e-poster tolkes som spam og går i søppelboks. I mars oppstod det igjen nye problemer, og mange har kontaktet oss.

  • Livdyrnytt fra Nortura per april

    (25.04.25) Å formidle livdyr i hele landet 52 uker i året gjør at vi må snakke sammen. Dette gjøres mest regionalt, men vi har også nasjonale livdyrmøter. Det trengs god kontroll og dialog når fôringsdyr og avlsdyr skal krysse regionsgrenser. I en litt innledende møtefase blir ofte daglige statuser gitt litt oppmerksomhet, kall det gjerne «laust og fast» fasen, men denne gang ble været et tema.

  • Spørsmål og svar om Min Side?

    (Oppdatert 22.04.25) Vi har over 80 % av innmeldingene til slakt på Min Side, og flere og flere bruker livdyrløsningene som har lavere omsetningskostnader. Min Side er den viktigste tjenesten vi har til samhandling mellom oss i Nortura og deg som bonde.

  • Nortura styrker markedsreguleringen

    (11.04.25) Norsk egg- og kjøttråvare (NOEK) er Norturas nye enhet for markedsregulering. – Tydeliggjør ytterligere skillet mellom den kommersielle delen av Nortura og oppdraget vårt med markedsregulering, sier konsernsjef Anne Marit Panengstuen.

Arkiv