Nyheter/pressemeldinger
Her finner du nyhetsartikler med aktuelt stoff for medlemmene samt pressemeldinger fra Nortura.
Nyheter spesielt for de enkelte dyreslag finner du i "Siste nytt" på dyreslagets sider.
Her finner du nyhetsartikler med aktuelt stoff for medlemmene samt pressemeldinger fra Nortura.
Nyheter spesielt for de enkelte dyreslag finner du i "Siste nytt" på dyreslagets sider.
(14.02.25) Til tross for sterke kommersielle prestasjoner på flere områder i 2024, preges årsresultatet av fortsatt omstilling og høyere driftskostnader.
Nortura SA er et resultat av fusjon mellom Gilde Norsk Kjøtt BA og Prior Norge BA i 2006. Nedenfor finner du årsmeldinger for de siste 5 årene.
(14.02.25) Ferdigretter av høy kvalitet, nye tilskudd til populære produktserier og flere helt nye produkter – nå er nyhetene på vei ut i butikkene.
(13.02.25) Nortura har avregnet kvantumstillegg for 2024 for gris, småfe, storfe og egg. Utbetaling av kvantumstillegget vil skje fredag 14. februar.
(06.02.25) Nortura og andre produsenter tilbakekaller flere ulike egg. Grunnet feil hos fôrleverandør, Felleskjøpet, kan noen av eggene ha et forhøyet nivå av vitamin D. For høyt inntak av vitamin D kan være helseskadelig. Forbrukere som har kjøpt de aktuelle eggene bes om å kaste eller returnere dem til butikk.
(04.02.25) Under Rapporter på Min Side er nå avregningssammendraget for dine leveranser til Nortura i 2024 tilgjengelig.
(31.01.25) Det er en økning i antall skitne dyr som kommer til slakteriene. «Cleanbulls» er et nytt forskningsprosjekt ledet av Animalia, der Nortura, Fatland, Fjøssystemer, Furuseth, KLF og NMBU er med. Prosjektet har som hovedmål å redusere antallet ureine storfe som leveres til slakterier.
(29.01.25) Det har kommet en ny funksjonalitet på Min Side der du nå kan gjøre endring på dine slakteinnmeldinger for storfe fram til innmeldingsfristen utløper.
(Oppdatert 29.01.25) Her gir vi deg en forklaring på slakteoppgjør, eller avregning på gris, storfe og småfe. Avregningen er "kvitteringen" du som produsent får fra slakteriet når du leverer slaktedyr.
(Oppdatert 05.03.25) Konsernstyret i Nortura fastsatte 17. oktober planlagt gjennomsnittlig engrospris for storfe, gris, lam og egg for 1. halvår 2025. Merk at dette er engrospriser, og at avregningsprisene ikke nødvendigvis vil være de samme. Oppdatert for storfe og gris, se også egen prisløype for storfe.