Nyheter/pressemeldinger
Her finner du nyhetsartikler med aktuelt stoff for medlemmene samt pressemeldinger fra Nortura.
Nyheter spesielt for de enkelte dyreslag finner du i "Siste nytt" på dyreslagets sider.
Her finner du nyhetsartikler med aktuelt stoff for medlemmene samt pressemeldinger fra Nortura.
Nyheter spesielt for de enkelte dyreslag finner du i "Siste nytt" på dyreslagets sider.
(Oppdatert 08.12.25) LAM 2026 holdes 14. og 15. februar på Scandic Oslo Airport, Gardermoen. Dette er den 10. kongressen som Nortura står bak med Norsk Sau og Geit som samarbeidspartner. Nå er vi hele fem organisasjonar som arrangerer LAM 2026: Nortura, Norsk Sau og Geit, Norsk Landbruksrådgiving, Felleskjøpet og Animalia. LAM 2026 er utsolgt!
(08.12.25) Det er mange nye funksjoner som ferdigstilles på Min Side om dagen, nå kan du også endre dine innmeldinger på livdyr storfe dersom du har behov for det.
(Oppdatert 05.12.25) Det er et behov for å framskynde innmeldingsfristen i forbindelse med jul og de to første ukene på nyåret. Innmelding på Min Side eller til Nortura Medlemssenter, tlf. 955 18 400.
(04.12.25) Styret i Nortura har ansatt Morten Henriksen som ny konsernsjef for å videreføre fremgangen fra den nye konsernstrategien. Han skal styrke Norturas posisjon i norsk matindustri og landbruk, skape verdier for eierne og levere på kundenes og samfunnets forventninger.
(Oppdatert 03.12.25) Skal vi dekke markedet best mulig ønsker vi så mye gris som mulig innmeldt til uke 50. Det er også redusert slaktekapasitet uke 51 og gris slaktet i slutten på uka da vil havne på fryselager. Prisen er også høyest i gruppe 75-81 kg i uke 50. God jul, og takk for hjelpen!
(19.11.25) Ungdomsutvalget i Nortura inviterer til ei samling for deg som er mellom 18 og 30 år. Du er hjertelig velkommen enten om du allerede er blitt, eller om du planlegger å bli bonde!
(28.11.25) Selv i Sørvest-Norge har en kjent litt på vinter. Høsting, beiting og jordarbeid tar pause. Dyra er inne, antall dyr er tilpassa oppstallingsmuligheter og grovfôrsituasjon. Melkekvoter for 2026 er langt på vei avklart. Vi har derfor hatt en høst litt avvikende fra 2023/24. Vi har bra med innmeldte avlsdyr melk, fra kalv til lakterende kyr av bra kvalitet, i hele landet.
(27.11.25) Vi er veldig glade for at det er mange som bruker Min Side, det er til stor hjelp. I desember formidles det mye avlsdyr, foringsdyr og smågris. Det er da viktig at salget registreres på Min Side snarest, og senest innen 15. desember.
(26.11.25) Fra i dag er avregningssammendraget for 2025 tilgjengelig på Min Side.
(Oppdatert 26.11.25) Som Norturaeier kan kjøpe blant annet rimelige kjeledresser, jakker, sko, verneutstyr, andre profilklær- og produkter direkte fra nettbutikken til Ahlsell. Om du ikke er innlogget i nettbutikken kan se gjennom produktene i kleskolleksjonen i katalogen som er lagt til. Hva ønsker du deg til jul? Sjekk ut!